Oferta firmy obejmuje między innymi sprzedaż:

  • Olejów silnikowych
  • Olejów przemysłowych
  • Części zamiennych
  • Smarów
  • Urządzeń pomiarowych i sterujących

 

«powrótOlej Mobil Pegasus 705

 Mobil Pegasus 705 – SAE 40 jest wysokowydajnym olejem do silników gazowych przeznaczonym do smarowania wielu typów silników napędzanych gazem ziemnym. Jest on zalecany dla nowszych wysokoobrotowych czterosuwowych silników napędzanych mieszankami stechiometrycznymi lub ubogimi, podatnych na zużywanie gniazd i przylgni zaworów. Stosowanie tego oleju zalecane jest przy smarowaniu sprężarek gazowych i szerokiego zakresu silników wymagających oleju niskopopiołowego. Skład oleju Pegasus 705 zawiera wysokiej jakości mineralne oleje bazowe oraz zaawansowany pakiet dodatków uszlachetniających, których właściwości zapewniają doskonałą ochronę elementów silnika i sprężarki oraz zredukowane ilości osadów popiołu w komorze spalania. Cechuje się on wyjątkową trwałością chemiczną i odpornością na utlenianie i nitrację, co pozwala na wydłużenie żywotności oleju i obniżenie kosztów wymiany filtrów. Korzyści te, w połączeniu z doskonałymi właściwościami detergencyjnymi i dyspergującymi, wpływają na zmniejszenie tworzenia się osadów popiołu i węgla, które mogłyby powodować niewłaściwe działanie silnika i detonacje.
Pegasus 705 odznacza się doskonałymi właściwościami przeciwkorozyjnymi, co pozwala na zapobieganie zużycia przez korozję w cylindrach, okolicach zaworów i łożyskach i prowadzi do przedłużonej żywotności silnika. Wysoki poziom ochrony przeciwzużyciowej ogranicza zużycie pierścieni, tulei i łożysk. Produkt ten umożliwia także wyjątkowo skuteczną ochronę gniazd i przylgni zaworów, ogranicza zużycie i tworzenie się osadów w prowadnicach zaworów wysokoobciążonych czterosuwowych silników z turbodoładowaniem.

Własności i zalety
Olej do silników gazowych Mobil Pegasus 705 przynosi korzyści w postaci czystszych silników, mniejszego stopnia zużycia i większej wydajności silnika. Produkt ten ma szczególnie korzystny wpływ na przedłużanie żywotności zaworów i zwiększanie wydajności w nowszych wysokoobrotowych silnikach czterosuwowych pracujących na ubogich mieszankach w warunkach dużego obciążenia. W efekcie możliwe jest obniżenie kosztów utrzymania i zwiększenie wydajności produkcji. Jego doskonała trwałość chemiczna i stabilność utleniania pozwalają przedłużyć okresy wymiany oleju i zmniejszyć koszty filtracji. Pegasus 705 redukuje osady popiołu i węgla w komorach spalania, co pozwala obniżyć koszty utrzymania i jednocześnie zwiększyć wydajność silnika i obniżyć koszty paliwa.